Jeden den na korejské škole

18. února 2018 v 18:53 | Calime~ |  Nahodilá rubrika
Tak opět vám přináším video ze své série objevů na YT. No víte, já tam trávím hodně času… Doopravdy moc. Kdyby YouTube bylo náboženství, tak já bych byla fanatický věřící. Takže chápete, co mám pořád s těmi videi? No já doufám, že vám přijde můj výběr aspoň trochu zajímavý.


Ale tak pojďme už k dnešnímu videu. Taky se vám zdá korejský školní systém takový nějaký zvláštní? Každý seriál si ho tak nějak uzpůsobí. Ale tak já si vyberu jeden krásný příklad a to School 2015 (mé oblíbené kdrama). Šikana (ok, v Koreji s tím mají doopravdy problém), stress kvůli studiu, atd. atd. V některých seriálech to zase vypadá, jako naprostá pohoda. Děti jdou do školy za světla, vrací se domů za světla (nesnáším, když do školy jedu za tmy a za tmy se i vracím). Jo, pak jsou tu zase druhé extrémy (vzpomínám si na jeden, ne zrovna povedený horor z korejské školy), kde se žáci drtí dlouho do noci. Je pak těžké hledat, kde se ukrývá pravdivý školní systém korejských škol. A právě proto vám dnes chci ukázat jeden den na korejské škole!


Jak ve videu vidíte, tak žádná šikana se nekoná (ok, jeden záběr tak vypadal). Spíše se mi to zdá jako pohodová třída, do které bych i ráda chodila. Ty uniformy jsou prostě boží! Rozhodně jim závidím ten krásný parčík u školy. To je prostě nádhera.
Co mě docela překvapilo, tak bylo to odevzdávání mobilu (ale autorka si mohla nechat kameru a tamta holčina tablet? Asi si úplně nejsem jistá tím systémem, ale pořadník byl dobrý!). Další věcí, co mě zaskočilo (i když nepřekvapilo), tak byl ten studijní čas. Vážně od 8 do 11 večer… Není to moc? Ale tak člověk pochopí, proč je korejské studium tak stresující. Ale tak utěšuji se tím, že to nemusí být dennodenní rutina… A já bych tak pilný student určitě nebyla.
Tady jsme děsní lempláci všeobecně (pokud nejste, tak si to neberte osobně a myslete si, že o sobě mluvím v množném čísle).

Doufám, že se vám dnešní zajímavost líbila a že mi tu třeba necháte nějaký ten komentář nebo tak (moje mnohočetná lemplácká osobnost bude mít radost! A třeba se překope přes lempláctví. - No tak Calime, zníš jako magor!). No prostě se uvidíme o dalšího článku!
PS. Tady je ještě malé dovysvětlení některých věcí :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sayami Sayami | E-mail | Web | 6. března 2018 v 18:12 | Reagovat

Školstvo v Kórei je samozrejme odlišné od toho nášho, ale to v takmer každej krajine je niečo iné. Pre nás to môže vyznieť ako extrém, u nich sa to berie ako prirodzená a bežná vec, pretože v tom systéme vyrástli.
Za uniformy som bola vždy, veľmi sa mi to páči a prináša to veľa výhod. :)
Uznávam ale, že ak je naozaj pravda, že majú taký dlhý študijný čas, tak... neviem si to predstaviť, ale akosi sa mi nezdá, že by tak dlho trávili čas v škole.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama