Osm příběhů čínské krásy

4. února 2018 v 13:15 | Calime~ |  Nahodilá rubrika
Znáte ten prokrastinační pocit, že byste byli schopní se dívat i na to, jak někdo seká trávník? Já bohužel ano. A tak jsem si dneska dala takový maraton na YT od asijských seriálových sestřihů až po cracky z Pýchy a předsudku a aby to nebylo málo, tak jsem si zkoukla i vystřižené scény z Osudové lásky Jany Eyrové (Jana Eyre, 2006). A tak nějak jsem dospěla až ke skupince, která se nazývá Off the Great Wall. Tahle skupinka natáčí videa o Číně (no ták, Calime, Velká čínská zeď - nebudou natáčet videa o Francii, přeci!) a tak porůznu o všem možným.


Já vám chci představit jejich dvě skvělá videa, kde nás seznamují se čtyřmi nejkrásnějšími dívkami a čtyřmi nejžhavějšími muži čínské historie. Bohužel videa jsou v angličtině, ale ty animace mluví za vše, takže snad to pochopí i ne zrovna dobří angličtináři! Já vám to sem prostě musím sdílet. Protože jsou to zajímavé příběhy o tom, co krása dokáže a zároveň sakra vtipné animace (ok, možná mírně morbidní, ale taková už historie bývá).


Co na to říkáte? Mě dostal úplně ten poslední příběh (být obdivován k smrti je hrozný osud!). Je velice zajímavé, že ženy svou krásou měnily dějiny (dokud je nezabili) a muži byli krásní a učení, ale zamřeli rychleji, než něco pořádného dokázali. Zrovna bych spíše tipla, že to spíše dívky budou zabíjeny ze žárlivosti, než muži. Ale tak co… Dějiny jsou krvavé, hlavně pokud jste krásní a chytří. A poučení z toho plyne? Pokud nejste krásní ani chytří (heh, jako bych mluvila o sobě), tak nezoufejte, aspoň vás nikdo nezabije!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama