Jak poznat, že stárnete?

5. března 2018 v 19:33 | Calime~ |  Série bludů z mého života
Víte, každý musí někdy dojít do bodu, kdy si řekne: "Sakra, kdy jsem tak zestárla?!" No, já jsem tohohle bodu dosáhla už před pár lety. Věřte, že nejsem tak stará na to, abych si tohle prozření zasloužila, ale osud chtěl jinak. Takže tady bych vám představila pár bodu, které vedou k prozření (ehm, nepočítám do toho vykání učitelů, když dojdete na střední).


1) Poprvé se to stalo na základní škole, někdy v deváté třídě, když okolo mě šly prvňačky a sborově pozdravily: "Dobrý den." To už jsem o sobě začala mít první pochybnosti. Ale uznala jsem, že jsou mlaďoučké a nerozumí takovým věcem.

2) Druhá rána přišla o x-let později. A asi byla i bolestivější. Byl začátek školního roku a já nastupovala na nástavbu. Na chodbě mě potkala banda nováčků a přihlouple mě pozdravili: "Dobrý den, paní učitelko." No uznejte, kdo by na ně nezíral jako na idioty?! To ovšem nebyl konec. Šla jsem na intr s myšlenkami na to, že určitě nejsem tak stará. Ty děcka byla zmatená! Jenže… Na intru jsem potkala zbloudilé telátko, které ke mně odvážně přistoupilo se slovy: "Paní učitelko, smím se zeptat, kde jsou tady záchody?" Vážně, dvakrát za jeden den?! Lidi, já nejsem tak stará! A už vůbec ne paní a učitelka k tomu! Za co mě máte?! Tohle byly ohromné rány na mé mladé sebevědomí.

3) Bod tři je bod, kdy jsem to vzdala. Ano, vysoká škola sráží sebevědomí všeobecně. Hlavně když jste ve druháku a prvňáci vám uctivě vykají, kdežto vy tykáte naprosto všem (i tomu přesluhujícímu studentovi, který vypadá, že už mu dávno bylo čtyřicet). A není to tak, že by to byl jeden student, ale kompletně všichni, kteří s vámi chodí na přednášky. To člověk nepochopí, nejsem tak stará, aby mi vykali moji spolužáci. Něco je s tímhle světem zle. Anebo už jsem vážně tak stará?

Ne, s tím se nesmířím, ještě občas se mě ptají v obchodech, jestli mi bylo 18. Ještě mám krásnou historku ze dne před nějakými volbami, kde se mě chlap ptal, jestli půjdu volit. Poté, co se na mě pořádně podíval, znejistěl a zeptal se, zde jsem vůbec plnoletá. A hned na to se mě slečna ptala, zda sháním Top dívku. Ne, lidi z top dívky jsem vyrostla už dávno. Ale nikdy nepřestanu být dost stará na to, abych se dívala na pohádky, přežírala se sladkostí a ututlávala před rodiči, kolik jsem toho vlastně vypila na rodinné oslavě.
Takže pokud se setkáváte s takovými věcmi, které z vás dělají staříčky, tak si z toho nic nedělejte. Vytáhněte tu schovanou čokoládu, oblékněte si to deset let staré vytahané tričko a pusťte si kreslenou pohádku. Přeci nám nikdo nebude diktovat, kolik nám je!

PS. Pořád si na sebe obléknu věci, které jsem si koupila, když mi bylo patnáct. Takže to tak zlé není.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 5. března 2018 v 20:37 | Reagovat

Mňa sa v 14 pýtal policajt raz, že kde mám manžela. :D Ja ťa chápem. :D Ja si z toho nič nerobím. Odo mňa občiansky nikto nikdy nechcel :D Calimeee inak, spravila som nový layout s GD a zaujímal by ma tvoj názor. :D Mám ale trochu iný štýl, než ty u tohto, ktorý máš teraz nastavený.

2 Sayami Sayami | E-mail | Web | 6. března 2018 v 18:10 | Reagovat

Toto akosi príliš neriešim. Beriem to tak, že vek je len číslo. Niektorí ľudia vedia odhadnúť vek tomu druhému, iní nie, ale je pravda, že niektorí ľudia vyzerajú mladšie, iní na svoj vek a iní trošku staršie - to už je individuálne. A čo sa týka malých detí, tak samozrejme, že pre nich sú všetci starší a dospelí, lebo deťúrence sú drobné a vidia svet celkom inými očami, takže to by som si ku srdcu príliš nebrala. :)
Ja sa správam tak, ako ja chcem, tiež mám rada rozprávky, rada ich pozerávam a čo sa týka oblečenia, tak čo sa mi páči a v čom sa cítim pohodlne, to si oblečiem. :)

3 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 7. března 2018 v 11:02 | Reagovat

To si teda mala zaujímavé zážitky. Ale mne sa stáva podobné. Odo mňa pýtajú občiansku skoro vždy :( A v škole mi vykajú mnohí ľudia (učiteľov nerátam samozrejme) a pritom ja tykám aj tým, ktorí majú 40. Študujú so mnou, tak im budem proste tykať :D (tykám aj tomu chlapcovi, čo u nás predáva kávu, lebo vyzerá mladučko!) :D
Pani učiteľka ma fakt dostalo :D :D ale inak aj ja mám takú podobnú storku. Raz som bola v baumaxe a mala žlté tričko a sa ma ktosi pýtal, že kde nájde okná a ja som ho pohotovo naviedla do správne uličky a cítila sa super :D

4 Kanato Megumi Sakamaki-Kaname Kanato Megumi Sakamaki-Kaname | Web | 7. března 2018 v 18:24 | Reagovat

:D mne pobavilo
Spřátelíš blog?

5 Tohru- Tohru- | E-mail | 11. května 2018 v 16:49 | Reagovat

Úplne chápem tvoje pocity. Akurát, že mne od základnej hádali viac ako mám :D hoci skôr to beriem, ako že vyzerám vyspelejšie, než že by som bola stará. Asi najväčšia podpásovka pre mňa bola, keď som pomáhala v škôlke a deti mi hovorili pani učiteľka... smrk.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama