Dějiny korejské klasické literatury

5. května 2018 v 16:02 | Calime~ |  RecenzeNázev: Dějiny korejské klasické literatury - Od nejstarších dob do konce 19. století
Autor: Čong Min, Čong Pjong-sol, Ko Mi-suk (použit přepis z knihy)
Nakladatelství: Karolinum
Rok: 2011
Dějiny korejské literatury pojednávají k podivu o korejské literatuře od počátků po "modernizaci". Po této knize jsem sáhla, protože mám ráda literaturu ze širšího hlediska. K mému překvapení ale to nebyl prach prostý výčet stylů, ale i vyprávění mnohých příběhů. A nezůstalo jen u nich. V knize jsou i popisovány situace, ve kterých se ony styly psaly. Docela mi to pomohlo, urovnat si korejské dějiny.
Z Korejců se vyklubali vášnivý básníci (větší, než romanopisci). Přiznávám, že básnictví prostě nerozumím, takže mi to v některých částech nic nedávalo. Ale tahle kniha asi není úplně o pochopení básnictví, ale o tom pozadí, které ten vývoj doprovázelo. Kniha vysvětluje i některé principy konfuciánství nebo postavení v rodině či společnosti. Samozřejmě nechybí převyprávění slavných příběhů jako o Ondalovi, o historii vzniku Korejských států, o Tangunovi (toto jméno je spojené s OH 2018) nebo vyprávění o Hong Kil-dongovi a mnoho další převyprávění korejských příběhů.
Rozhodně celkově to hodnotím velice kladně. Pro mě to byla úžasná kniha, která pro mě byla plná "aha" momentů. Určitě bych jí doporučila všem, kteří mají rádi korejskou historii, literaturu a chtějí si rozšířit obzory.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama