Black and White - part 4

10. srpna 2018 v 13:00 | Calime~


Black and White - part 4

Jimin se ukrýval v malém parčíku před agenturou. Díky maskování mu bylo neskutečné teplo. V duchu nadával. Číhal tam déle, než čekal. Už to chtěl vzdát, když jí konečně zahlédl. Rychle se ukryl. Eun Woo vyšla ze společnosti.
"Konečně tě dostanu!" zamumlal Jimin výhružně. Byl odhodlaný jí přistihnout při nějaké špatnosti. Rovnou při činu! Ďábelsky se usmál.
Eun Woo klidně pokračovala v chůzi. Jejího pronásledovatele si vůbec nevšimla. Ani když nastoupila do autobusu, tak nepostřehla tu podezřelou postavu, na kterou všichni zírali jako na blázna. Jiminovi to bylo jedno. Byl šťastný, že jela Miss Black autobusem a ne autem. Měl by to tak těžší. Eun Woo mu všechno ulehčovala, protože celou dobu vypadala, jako když se nenachází ve stejné realitě jako on. Zajímalo ho kde asi v mysli je...
Autobus zastavil. Eun Woo vystoupila. Jimin hned vyskočil za ní. Zmateně se rozhlédl. V téhle části města ještě nebyl. Nepatřila zrovna k nejlepší. Zdejší obchody i domy působily dosti zchátrale. Oprýskané omítky způsobovaly depresivní náladu. Jimin se otřásl. Vůbec se mu tam nelíbilo. I přesto dál pokračoval ve své misi.
Eun Woo zašla do jednoho nevábně vypadajícího obchodu. Zaváhal. Nebyl si jistý, jestli má jít dovnitř. Mohla by ho vidět. Naštěstí tu otázku vyřešila za něj. Netrvalo to ani pět minut a vyšla ven. V ruce si nesla flašku vína. Šokovalo ho, že se to ani nepokoušela schovat. Rozhlédl se po lidech, co šli okolo ní. Všichni uhýbali pohledem nebo sklápěli hlavu, jen aby se na ní nepodívali. Každý jí obloukem obcházel.
"Musí být doopravdy špatná osoba, když se jí tady tak vyhýbají," konstatoval pro sebe. Ucítil trochu lítostí. I kdyby byla tak děsivá, tak by si neměla zasloužit takovéto chování. Zavrtěl hlavou: "Hlavně s ní nesoucítit. Ona je ta špatná!" Raději se zase začal soustředit na sledování. Dále pokračovali tou beztvarou čtvrtí. Zašli do postranní uličky. Eun Woo se zastavila u paneláku. Už z něj opadávala omítka.
Jimin se zděsil, jak někdo může žít v takové ulici. Všechno bylo tak děsivě šedé. Vždy si myslel, že v jejich společnosti mají zaměstnanci dobré platy. A zrovna ona! Nepostradatelná choreografka. Nechápal to, možná to ani pochopit nechtěl. Jak tam ale mohla žít?!
Eun Woo vešla dovnitř. Jimin se rozeběhl za ní. Jenže dveře těsně před jeho obličejem zaklaply. Zaklel. Ale co vlastně chtěl dělat, kdyby šel dovnitř?
"Začínáš se chovat až moc impulzivně," napomenul se na hlas. Ještě chvíli tam bezmyšlenkovitě postával, a pak odešel.
Eun Woo vešla do bytu. Odhodila klíče na stolek a i s lahví přešla k oknu. Nenápadně se podívala na toho blázna, co jí celou dobu sledoval. Patřil k té hloupé skupině.
"Takhle si myslíš, že mě dostanete? Tak naivní," ušklíbla se. Viděla ho odcházet. Spokojeně se obrátila směrem ke kuchyni. Koutkem oka zahlédla vystavené fotografie. Povzdechla si.
Postavila víno na blízký stolek. Hned potom si došla pro skleničku. Jediné co měla v plánu, tak mělo co dočinění s flaškou. Na nic jiného už neměla náladu. Všechno to zkazili oni!

Jimin se došoural domů. Mísilo se v něm zklamání se zlostí, že na nic nepřišel, a něco co raději nechtěl pojmenovávat. Jak vůbec mohla bydlet na tak děsivém místě!
"Kde jsi byl?" vyšel z pokoje Suga, když se Jimin usadil v obýváku. Ten se na něj ušklíbl: "V té nejhorší díře na světě."
"Vážně? A to je kde?" usadil se k němu. Jimin mlčel. Nechtělo se mu říkat, že sledoval tu ďábelskou ženskou.
"Dobře, tak nic neříkej," pokrčil rameny: "Budu mluvit já. Týká se to Miss Black."
"Probůh, proč to vytahuješ i doma?" zamračil se znechuceně. Suga ho propálil pohledem: "Jen chci říct, že si nemyslím, že by to dělala Man Eun Woo. Nesedí mi to k ní. S její povahou by zvolila přímý útok a ne tohle kličkování."
"Ty jsi najednou nějaký znalec duší," odpověděl ironicky Jimin. Nelíbilo se mu, že se o ní Suga tak moc zajímá.
"Co s ní máš, že jí tak bráníš?" vstal. Suga zaraženě zamrkala. Bylo vidět, jak v odpovědi váhá.
"Nic s ní nemám. Jsi akorát paranoidní!" vstal a odešel. Jimin se za ním přimhouřeně díval. Něco tady nehrálo. Ať to bylo cokoliv, tak se mu to nelíbilo...

Jimin brzo ráno vstal. Sice nikdy nebyl ranní ptáče, ale tohle bylo důležitější než spánek. Potichu se vykradl z domu. Jen na stole nechal vzkaz, že do studia dorazí možná o něco později.
Měl jasný plán. Sledovat Miss Black Eun Woo už od rána. Prázdná společnost je nejlepší čas k dělání problémů. Dojel co nejblíže k jejímu bydlišti. Našel si skryté místečko, kde viděl na její dveře a nebyl přitom viděn on. Nehnutě očekával její příchod. Pořád se nic nedělo. Pomalu začínalo svítat. První lidé vycházeli z domu. Jimin se zamračil. Očekávala, že ona bude patřit mezi první lidi na ulicích. Jenže se asi mýlil. Už se tam schovával několik hodin, sluce už bylo na obloze a ona nikde!
V kapse mu začal vibrovat mobil. Naštvaně ho zvedl: "Co je?!"
"Tady Kim Nam Joon," ozvalo se. Jimin si zkousl ret, tohle mu dá leader ještě spočítat.
"Okamžitě přijď do zkušebny. Je mi jedno co kde děláš. Všechno nech být a přijeď. Je to vážný," oznámil mu ostře Rap Monster. Jimin polkl: "Dobře hned jsem tam." Zavěsil. Naposledy se podíval na dveře ošuntělého domu a rozeběhl se zpět ke svému autu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama